Špony na nehty

Nalepovací nehtové špony podofix

Aktivní nalepovací špony podofix® lze použít prakticky na všechny zdeformované, zkroucené a zarostlé nehty. Kromě tohoto použití se doporučuje tento systém k ošetření hypergranulace a kuřího oka v nehtovém valu. Obzvlášť se doporučují používat, jestliže je nehtový val příliš úzký na vložení očka drátku. Aplikace s tímto systémem je velmi jednoduchá a poskytuje rychlé ošetření klienta. Špona je konstruovaná tak, že se velmi snadno přizpůsobí tvaru nehtu.

Podofix je výborné řešení pro rovnoměrné nastavení napětí pro narovnání nehtu a navíc nemá vliv na každodenní život klienta.

Oblasti použití
Aktivní nalepovací špony podofix®
jsou inovativní způsob pro odstranění všech typů zarostlých nebo deformovaných nehtů. Tato metoda korekce nehtů je vhodná téměř pro každého, včetně dětí a diabetiků. Účinnost této metody potvrzuje řada klientů, pedikérů a podologů. Pomocí této jednodušší metody se mohou klienti vyhnout chirurgické zákroku. Nástup účinku této metody je velmi rychlý, časově nenáročný a hlavně zcela bezbolestný.

Aktivní nalepovací špony podofix® se ihned přizpůsobují individuálnímu tvaru nehtu a můžou být aplikovány okamžitě, a proto pomáhají ve většině případů výrazně zmírnit klientovo nepohodlí.  Aplikace špony trvá jen několik minut a je téměř neznatelná. Další výhodou je, že během léčby špony klienta nijak neomezují v každodenním životě nebo dokonce může praktikovat sportovní a vodní aktivity.

Způsob používání
Aktivní nalepovací špony podofix® lze použít pro většinu případů deformovaných a zarostlých nehtů.
Doporučují se pro ošetření hypergranulace a kuřích ok v záhybu nehtů. Podofix špony mohou být použity jako příprava na ošetření 3TO nebo COMBIped šponou, pokud je však na nehtu dostatečný prostor pro zasunutí malého háčku  pod okraj nehtu. Metoda podofix je jednoduchý a účinný způsob, jak obnovit správný růst nehtu tak, aby se zabránilo opakovanému zarůstání. I zde platí, že aplikovat tuto metodu by měl zkušený a proškolený pedikér nebo podolog.

Je velmi důležité, aby pedikér nejen vybral správný typ špony, ale i jí umístil na nejlepší vhodné místo a zároveň dodržel technologický postup. Pokud toto zanedbá, tak se nedostaví požadovaný výsledek, špona nebude držet a nakonec se vše i finančně prodraží, a proto doporučujeme, aby se odborný personál vždy zúčastnil krátkého školení, kde si vše vyzkouší a natrénuje.

Rozdíly ve srovnání s dalšími lepícími šponami je v tom, že špony podofix  jsou přizpůsobeny pro všechny tvary nehtů, aplikace trvá několik málo minut a hlavní rozdíl je v i integrovaném drátku, kterým nastavíte požadované napětí nehtu, a tím zvyšujete maximální účinnost špony na nehet.

Podofix aktivní nalepovací špona se skládá z elastické plastové podložky, která se nalepí na nehet a integrovaný aktivační drátek, který po utažení způsobuje požadované napětí. Po přilepení podložky a zatočení drátku se utažené drátkové očko odstřihne a umístí do dutiny v plastové podložce, kde se následně překryje speciálním gelem.

Aktivní nalepovací špony podofix® jsou dostupné v těchto velikostech: S (16 mm); M (19 mm); L (22 mm)

Postup ošetření
Nejdříve se vybere správná velikost špony a přizpůsobí se individuálnímu tvaru nehtu klienta.

Po připravení očištění a odmaštění nehtu špony se nanese na plastovou plochu velmi malé množství lepidla a přilepí se na nehet. Cca. 1 minutu později, jakmile je lepidlo zatvrdlé se aktivuje napětí špony pomocí speciálního nástroje a integrovaného drátku, otočením integrované smyčky vznikne potřebný efekt – napětí, které narovná nehet. Samotné napětí nesmí vyvolávat u klienta nepříjemné pocity.

Po dotažení smyčky se přebytek drátku odstřihne, zapiluje a zapečetí speciálním gelem. Tato metoda je vhodná pro všechny věkové skupiny, stejně jako pro osoby alergické na nikl nebo pro diabetiky.

Zkrácený způsob aplikace aktivní nalepovací nehtovou šponou podofix:

Celý způsob aplikace nehtových špon podofix můžete také zhlédnout na originálním videu společnosti 3TO ZDE.

Podofix aktivní nalepovací špona a příslušenství
Startovací sada obsahuje všechny nutné přípravky a nástroje, které potřebujete pro práci se šponami podofix: 

Součástí každé startovací sady je podrobný návod na použití v českém jazyce!

1)  podofix špony – jsou ve čtyřech velikostech – MINI, S, M, L
2)  Speciální vteřinové lepidlo se štětečkem
3)  Tampóny s alkoholem pro odstranění mastnoty z nehtu a špony
4)  Speciální nástroj na utažení špony
5)  Kleště na stříhání drátku
6)  Stěrka na nanášení PediGelu
7)  PediGel
8)  UV mikro lampa

Doporučujeme se zúčastnit odborného pětihodinového školení, které obnáší zaškolení a praktické vyzkoušení method podofix a COMBIped.

Informace o kurzech a školeních na nehtové špony naleznete: ZDE