Špony na nehty

Nejčastější otázky a odpovědi k nehtovým šponám

Otázka: Jsem pedikérka, potřebuji absolvovat školení na nehtové špony podofix a combiped?
Odpověď:  DOPORUČUJEME vždy absolvovat alespoň pětihodinové školení, kde se o šponách podrobně dozvíte a zároveň si obě metody vyzkoušíte v praxi pod odborným dohledem. Potom se můžete rozhodnout, se kterou metodou začnete pracovat. Navíc jako účastník školení obdržíte certifikát o absolvováni školení a slevu na nákup vybrané startovací sady! Oba systémy jsme testovali necelých půl roku, a proto raději doporučujeme zúčastnit se kurzu s touto tématikou. Na začátku se musíte naučit technologický postup, natrénovat vyrobení háčku, zasunutí háčku pod nehet, jak správně šponu nalepit, aby neupadla atd……. Informace o kurzech a školeních na nehtové špony naleznete: ZDE

Otázka: Kde mohu koupit nehtové špony podofix?
Odpověď: Doporučujeme osobně navštívit náš velkoobchod PROFI-PEDIKURA nebo e-shop: PROFI-PEDIKURA.cz 

Otázka: Jsou nehtové špony vhodné pro každého?
Odpověď: Nehtové špony podofix a Combiped jsou obecně vhodné pro všechny případy deformovaných nebo zarostlých nehtů. Speciální špony jsou k dispozici také i pro kojence a malé děti. 3TO špony a aktivní nalepovací špony podofix lze použít také pro osoby, které trpí alergií na nikl, protože jsou k dispozici i ve verzích bez niklu.

Otázka: Může ošetření nehtovou šponou zabránit chirurgickému zákroku?
Odpověď: Ve většině případů ano. Ošetření nehtovými šponami se velmi rychle etablovala u pedikérů a podologů pro téměř bezbolestné ošetření zarostlých nehtů, což je přínosem zvláště pro děti a diabetiky. Na rozdíl od chirurgických zákroků, ošetření šponami, nemá vliv na denní rutinu.

Otázka: Budu moci sportovat po ošetření?
Odpověď: Nehtová špona, obvykle nemá vliv na obvyklý denní režim, sport aktivity včetně vodních sportů. V případě silného zánětu nedoporučujeme sportovní aktivity do té doby, než se nehet úplně uzdraví. Profesionální sportovec by měl svou diagnózu konzultovat s odborníkem.

Otázka: Mohu s nehtovou šponou do vody?
Odpověď: Špona je pevně fixovaná a zůstává na nehtu i ve vodě – u bazénu, v sauně nebo ve vaně. Nicméně, neměli byste zůstat ve vodě déle než 30 po sobě jdoucích minut.

Otázka: Jak dlouho musí zůstat nehtová špona na nehtu?
Odpověď: Vždy závisí na konkrétním případě, zpravidla špona zůstává na nehtu od 4 do 12 týdnů. Pokud po této době není nehet v požadovaném tvaru, tak se špona odstraní a aplikuje se nová a to do doby než nehet získá svůj přirozený a zdravý růst.